راه حل هایی برای افزایش سرعت در تلگرام

اگر با مشکل کندی سرعت و لود نشدن تصاویر و  … در تلگرام مواجه شده اید با ما همراه شوید تا علت این مسئله و راه حل ها را به شما بگوییم.
۱.خالی کردن حافظه پنهان (clear history)
اولین و مهمترین علت کند شدن تلگرام این است که تلگرام تصاویر و ویدیو ها را در قسمتی از حافظه خود ذخیره میکند که اصطلاحا به آن کش Cache گفته میشود. به مرور زمان و با فعالیتهای مستمر ، حجم و تعداد این فایلها بیشتر و بیشتر میشود و پس از مدتی، هم حافظه گوشی شما پر میشود و هم خود نرم افزار برای دسترسی به یک فایل و پیدا کردن درخواست شما باید میان هزاران و بعضا دهها و صدها هزار فایل بگردد تا بتواند پردازش مورد نظر شما را انجام دهد.این امر باعث میشود که بعد از مدتی استفاده شما با مشکل کندی مواجه شوید بیشتر حافظه را گروه ها میگیرند . ابتدایی ترین راه حل برای رفع مشکل کندی تلگرام clear history است. با این کار تمام گفتگوها، تصاویر ، لینک ها و ویدئوهای قبلی حذف خواهند شد . اگر به تصاویر دریافتی نیاز دارید ، از قسمت تنظیمات برنامه ، گزینه save to gallery را انتخاب کنید. ولی فراموش نکنید که با انتخاب این گزینه تمام تصاویر و فیلم ها در گالری گوشی شما ذخیره میشوند و حجم بالایی میگیرند . همچنین می توانید به صورت دستی تصاویر را انتخاب کرده و موارد دلخواه را حذف کنید . برای این کار روی اسم گروه کلیک کنید و قسمت Shared Media را باز کرده و موارد دلخواه را انتخاب و حذف کنید .
۲.حذف استیکرهای اضافی
همانطور که میدانید در تلگرام امکان ساخت استیکر وجود دارد و این موضوع باعث شده که روز به روز بر تعداد استیکرهای add شده شما افزوده شود بدون اینکه از خیلی از آنها استفاده کنید . سری به قسمت تنظیمات مربوط به استیکر بزنید و موارد اضافی را پاک کنید. برای این کار وارد تنظیمات برنامه تلگرام شوید. در قسمت Message ، گزینه استیکر را انتخاب کنید و موارد اضافی را حذف کنید .
۳. نصب نسخه جدید
نسخه نصب شده تلگرام را حذف کرده و جدیدترین نسخه تلگرام را نصب کنید.
پس‌ازاین کار باید اتصال مجدد بدون مشکل انجام شود. یادتان باشد برای اتصال مجدد بعد از نصب دوباره، باید کد مخصوص فعال‌سازی را دریافت کنید که این کار بااتصال گوشی از طریق داده/data مسیر خواهد بود.

منبع : گوگل

راه حل هایی برای افزایش سرعت در تلگرام

پرشین دیتا

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *