آموزش مشاوره برنامه ریزی تحلیل ابزار استراتژی های بازاریابی Marketing

آموزش مشاوره برنامه ریزی تحلیل ابزار استراتژی های بازاریابی Marketing , آموزش بازاریابی , بازاریابی فروش , بازاریابی چیست , استخدام بازاریابی , انواع بازاریابی , مقاله بازاریابی , تعریف بازاریابی , types of marketing jobs , marketing courses , importance of marketing ,types of marketing , marketing definition , marketing strategies , marketing management , marketing mix , بازاریابی دیجیتال , بازاریابی استراتژیک , استراتژی های بازاریابی , تحلیل بازاریابی , برنامه ریزی بازاریابی , مشاوره بازاریابی , آموزش بازاریابی , بازاریابی شبکه ای بازاریابی بیز بازاریابی اینترنتی , بازاریابی محتوا , بهترین بازاریابی , بهترین آموزش های بازاریابی , ارزان ترین روش بازاریابی , کسب و کار الکترونیکی، مدیریت ارتباط با مشتری، ّبازاریابی و فروش ، بازاریابی و فروش , CRM , مفاهیم اساسی بازاریابی ,بازاریابی کسب و کار , روشهای بازاریابی , انواع روشهای بازاریابی , Email Marketing ,

آموزش مشاوره برنامه ریزی تحلیل ابزار استراتژی های بازاریابی Marketing

آموزش مشاوره برنامه ریزی تحلیل ابزار استراتژی های بازاریابی Marketing

آموزش مشاوره برنامه ریزی تحلیل ابزار استراتژی های بازاریابی Marketing


آموزش مشاوره برنامه ریزی تحلیل ابزار استراتژی های بازاریابی Marketing
آموزش مشاوره برنامه ریزی تحلیل ابزار استراتژی های بازاریابی Marketing out

آموزش مشاوره برنامه ریزی تحلیل ابزار استراتژی های بازاریابی Marketing

تاریخچه بازاریابی

بازاریابی یا مارکتینگ (به انگلیسی: Marketing): بازاریابی به عنوان فرایندی مدیریتی -اجتماعی تعریف می‌شود که بوسیلهٔ آن افراد و گروه‌ها از طریق تولید و مبادلهٔ کالا با یکدیگر، به امر تأمین نیازها و خواسته‌های خود اقدام می‌کنند. برای روشن شدن این تعریف باید بدواً اصطلاحات مهم نیاز، خواسته، تقاضا، کالا، مبادله، معامله و بازار را بررسی کرد. بازاریابی: اصول بازرگانی رسمی که منشأ آن از ایالات متحده آمریکا است. ابتدا در آغاز قرن بیستم در چندین دانشگاه ایالات متحده به عنوان درس بازرگانی جداگانه‌ای تدریس می‌شد. اینگونه تلقی می‌شود که به عنوان اصول بازرگانی از سه مرحله ذیل عبور کرده باشد: «دوره تولید» که در آن بازاریابی تنها به واسطه محدودیت‌های تولید دچار محدودیت بود (تا دهه ۱۹۳۰)؛ «دوره فروش» که در آن بازاریابی هر آنچه شرکت تولید می‌کرد به بازار تحمیل می‌کرد (تا دهه ۱۹۵۰)؛ و «دوره مشتری» که در آن مشتری در مرکز تمام فعالیتهای بازاریابی قرار داشت. در قرن ۲۱. بازاریابی پا به عصر تعاملی و برهم کنشی نهاده است. تغییر بنیادی در تعریف و هدف از بازاریابی در قرن ۲۱ این است که به عنوان یک اصل بازرگانی، فراتر از صرف تسهیل – تبادلات مجاری و دادوستدهای بین تولید کننده و مشتریان گسترش یافته است. در آغاز، عمده تمرکز بازاریابی بر منافع تولید کننده بود- تحویل محصولات درست به مشتری در زمان، مکان و قیمت درست. فرض اساسی بازاریابان اولیه این بود که تولید کنندگان کنترل بازار را در اختیار دارند. مدیریت، کارکردها، نقشها و فرایندها همگی حول این مدل مدیریت بازرگانی با محوریت تولید کننده قرار داشتند. این تصور در عصر اطلاعات قرن ۲۱ دیگر معتبر نمی‌باشد؛ و حالا در اوایل قرن بیست و یک، بازاریابی چیست؟

بازاریابی چیست ؟

بازاریابی چیست؟ یک مدل جدید موفق یا پذیرفته شده، که درمورد پویایی (و اغلب بی منطقی) بازارهای جهانی، مشتریان دمدمی مزاج و غیرقابل پیش بینی که در تحلیلهای کلاسیک نمی‌گنجد، الگوهای خرید و پیش بینی‌های بازار، افزایش خدمات نامحسوس و، بخش‌بندی و ترکیبهای جدید بازار، ورای دسته‌بندی‌های صنعتی و قدیمی، افزایش قدرت مشتریان، و ابزار و تکنیک‌های جدید بازاریابی تعاملی به کار گرفته شود، هنوز در مقیاس وسیع وجود ندارد و یا هنوز در سازمانها و فرایندهای بازاریابی شرکتها از آن تعبیری نشده است. تعاریف متعدد و اظهارنظرهای معتبر و فراگیر در مورد ماهیت بازاریابی وجود دارد (در گردآوری این فرهنگ حداقل به ۵۰ مورد از آنها برخورده‌ام) که هنوز ارزش افزودن به مجموعه اطلاعات آکادمیک ندارند. با این همه، توجه به تفسیرهای مختلف از فعالیت بازاریابی و کارکردها و مهارت‌های متشکل آن می‌تواند ارزشمند باشد.

انواع بازاریابی

بازاریابی دارای انواع مختلفی است:

بازاریابی صنعتی
بازاریابی مصرفی
بازاریابی چندسطحی
بازاریابی پارتیزانی
بازاریابی مویرگی
بازاریابی چریکی
بازاریابی دهان به دهان
بازاریابی اینترنتی
بازاریابی تک به تک
بازاریابی شبکه‌ای
بازاریابی ویروس‌وار
بازاریابی سیستماتیک
بازاریابی مفهومی